VI elim. Mazovia Equi Cup

W miniony weekend, w Ośrodku Jeździeckim Farma Sielanka odbyły się zawody ogólnopolskie w skokach przez przeszkody Mazovia Premium. W rywalizacji na parkurze zaprezentowało się 180 koni i ponad 100 jeźdźców, którzy rywalizowali w 30 konkursach.

Tegoroczne zawody Mazovia Premium rozłożono na 4 dni konkursowe. Pierwsze przejazdy odbyły się już w czwartek oraz piątek, ale zarówno kibice, jak i sami uczestnicy gorączkowo oczekiwali na rozstrzygnięcia najciekawszych, niedzielnych konkursów. Zawodnicy nie zawiedli, reprezentując bardzo wysoki poziom i ekscytującą walkę o miejsca na podium.

Niedzielne święto polskiej hippiki rozpoczęły pary rywalizujące w Finale Rundy koni 5. letnich. Zwyciężył w nim Michał Modzelewski na CARDIFF, nieznacznie wyprzedzając drugiego w stawce Jarosława Obórkę na LOTOS. Trzecie miejsce zajęła Olga Sorokina na BOLGHERI ZK.

O godz. 9.00 rozpoczął się Finał Małej Rundy z przeszkodami umieszczonymi na wysokości 125 cm. Dwa pierwsze miejsca przypadły autorowi dwóch bezbłędnych przejazdów. Maksymilian Wechta na MYSTIQUE, a następnie na COUNTDOWN w świetnym czasie pokonał parkurowe przeszkody. Trzecim w stawce okazał się ostatecznie Dawid Kubiak na KARDAMON.

W konkursie specjalnym (nr 27, 120 cm) zwyciężył Bartosz Janiszek na CAPRI, przed Dawidem Kubiakiem na MAESTRO i Ewą Mazurowską na RIANA P.

Tuż przed niedzielnym południem, przeszkody podniesiono na wysokość 130 cm. Na najwyższym podium w Finale Rundy koni 6. letnich stanęła Łucja Majka na SAN REMO, drugie miejsce zajął Andrei Shalohin na ASKRIA, trzecie zaś wywalczył, świetnie tego dnia dysponowany Maksymilian Wechta na CALLIHALL.

O godz. 13.00 rozpoczął się najbardziej wymagający konkurs. W Grand Prix wystartowało łącznie 16 koni, które pokonywały przeszkody zawieszone na wysokości aż 145 cm. Konkurs bezbłędnie rozstrzygnął wyłącznie Damian Zmorek na DIEGO, choć Marek Wacławik na CABO i Cezary Kalinowski na KEMBALL, którzy zajęli kolejno drugie i trzecie miejsce również dostarczyli kibicom mnóstwa emocji swoim przejazdami. Konkurs bez wątpienia był kwintesencją piękna tej dyscypliny sportowej i zebrani na widowni widzowie z pewnością rywalizację w Grand Prix zapamiętają na długo.

W ostatnim niedzielnym konkursie – Finale Średniej Rundy, uczestnicy również nie zawiedli. Świetne przejazdy Roberta Wilczewskiego na LAVISTO STAR, Pawła Kalicińskiego na DISCOVER-S i Maksymiliana Wechty na QUVEE PRESTIGE, który po raz trzeci zameldował się na podium niedzielnych zmagań, zakończyły rywalizację w tegorocznej edycji Mazovia Premium.

Łączna pula nagród wyniosła ponad 56 tys. złotych.

Warto również podkreślić, że piękna pogoda oraz piknikowe atrakcje dla rodzin z dziećmi, które na ten dzień przygotowali organizatorzy zawodów, ściągnęła do Sielanki wielu kibiców i gości, którzy dotąd nie mieli okazji oglądać zawodów w skokach przez przeszkody na żywo. Emocje na trybunach i ogromne zainteresowanie konkursowymi przejazdami wśród najmłodszych uczestników pikniku to świetny przykład na to, jak można skutecznie popularyzować hippikę w Polsce. Dodatkowymi zwycięzcami Mazovia Premium, poza oficjalnym protokołem zawodów, okazali się kibice, którzy wzięli udział w konkursach przygotowanych przez sponsorów zawodów Mazovia Premium – „Audi na Weekend” ufundowała firma Audi Krotoski-Cichy Warszawa-Wolica, sztabkę złota zaś Alior Bank S.A.

Kolejne zawody w ramach cyklu Mazovia Equi Cup odbędą się w Sielance za 3 tygodnie. W dniach 18-19 sierpnia zawodnicy rywalizujący o prawo startu we wrześniowym Finale MEC, będą kompletować punkty w ramach 7. Kwalifikacji MEC.